www.honads.pl
HonAds_LOGO
+48 799 354 789
bok@honads.pl

Jest wiele czynników wpływających na zasięg postów w mediach społecznościowych.

Jednym z nich – o którym często się zapomina – jest czas publikacji. To, czy post pojawia się z rana, po południu czy w porze wieczornej ma niemałe znaczenie na jego zasięgi. Dowiedz się, kiedy publikować na Facebooku, Instagramie i TikToku?

 

Kiedy publikować na Facebooku, Instagramie i TikToku?

Mówi się, że w przypadku Facebooka najlepiej postować treści w godzinach między 13:00 a 15:00, a więc w porze obiadowej, kiedy to zarówno w pracy, w szkole, jak i w domach ludzie chętnie scrollują swoją tablicę, aby zobaczyć, co ciekawego dzieje się w cyberprzestrzeni.

Satysfakcjonujące wyniki można osiągnąć również poprzez publikację w godzinach porannych (07:00-09:00), kiedy to ludzie podróżujący do pracy czy szkoły chętnie umilają sobie drogę wizytą w mediach społecznościowych.

W przypadku Instagrama rzecz ma się podobnie, jednak tutaj w grę wchodzą nieco wcześniejsze godziny, a więc 11:00 oraz 12:00. Użytkownicy mediów społecznościowych często wchodzą na Instagrama zaraz przed zajrzeniem na Facebooka.

Te porady należy weryfikować pod względem danej grupy docelowej. Wnioski opieraj na wiedzy o Twoich klientach. Inny czas publikacji będzie dobry dla osób prowadzących samozatrudnienie, w godzinach 8-16 przebywających w domu, a inny dla aktywnych zawodowo.

 

Pamiętaj o systematycznym postowaniu!

Pisząc o harmonogramie pastowania, musimy zwrócić uwagę także na częstotliwość. Systematyczność wrzucania postów jest bardzo ważna! Algorytmy doceniają naturalnie zbudowane profile, które regularnie publikują treści.

 

Jak często publikować treści w social media? Optymalna częstotliwość:

  • Instagram – jeden/dwa razy dziennie
  • Facebook – raz dziennie
  • LinkedIn – dwa razy tygodniowo
  • Tik Tok – nawet kilka razy dziennie, minimalnie dwa na tydzień

Na końcu warto wspomnieć o wciąż zdobywającym niemało zainteresowania Tik Toku.

W tym przypadku godzina publikacji treści może okazać się niemałym zaskoczeniem. Okazuje się bowiem, że użytkownicy tego medium pierwsze co robią po przebudzeniu, to waśnie kilka, kilkanaście minut z Tik Tokiem. Najlepsze zasięgi da nam zatem publikacja między 6:00 a 10:00.

 

Kiedy postować w poszczególne dni?

Analiza z wyszczególnieniem dni dostępna TUTAJ!

×

Spis treści