www.honads.pl
HonAds_LOGO
+48 799 354 789
bok@honads.pl

Jak założyć Menadżera Firmy na Facebooku?

Czym jest Menedżer Firmy na Facebooku?

Menedżer firmy na Facebooku (zwany także Business Managerem, BMem) to kokpit do zarządzania zasobami firmowymi bez konieczności ujawniania swojego profilu prywatnego — stanowi centralną przestrzeń do zarządzania firmą, odrębną od profilu prywatnego na Facebooku. Jest w 100% darmowy — oczywiście do momentu emisji reklam płatnych 😉 Menedżer firmy pozwoli Ci kontrolować z jednego miejsca wszystkie Twoje zasoby (profile stron, konta reklamowe, piksele itd.). Zachowasz przy tym maksymalną kontrolę i bezpieczeństwo twoich zasobów.

Twoi współpracownicy widzą tylko Twoje imię i nazwisko (niekoniecznie takie samo jak na profilu prywatnym, możesz wybrać dowolne), służbowy adres e-mail oraz strony i konta reklamowe, do których masz dostęp.

Do utworzenia konta w Menedżerze firmy potrzebny jest profil na Facebooku, jednakże to powiązanie dla wspólników nie będzie widoczne — jest dostępne jedynie dla administracji Facebooka.

W Menedżerze firmy możesz utworzyć tylko dwa konta. Jeśli potrzebujesz więcej kont, zwróć się do kogoś w swojej organizacji i poproś tę osobę o utworzenie dodatkowych kont w Menedżerze firmy.

Zacznij od upewnienia się, że masz konto prywatne na Facebooku w celu potwierdzenia swojej tożsamości. UWAGA: Nie może być to konto fejkowe! Prędzej czy później Facebook poprosi Cię o przesłanie dowodu.

Dlaczego warto korzystać z Menedżera firmy na Facebooku?

Korzystasz z promocji na Facebooku? Zarządzasz więcej niż jednym profilem? Chcesz skutecznie targetować reklamy, analizować ich wyniki, przy pomocy innych osób lub agencji? Menedżer firmy na Facebooku da Ci wszystkie te możliwości. Z jego poziomu z łatwością udzielisz dostępu Twoim wspólnikom. Możesz oczywiście wybrać konkretne zasoby, np. jedno konto reklamowe, określony fanpage i piksel. Każdej z osób możesz przypisać określoną rolę — pracownika lub administratora. Co więcej: możesz udostępnić swoje zasoby innym firmom, np. agencji, poprzez dodanie partnera.

Jak założyć Menedżera firmy na Facebooku?

To proste!

Do logowania się do Menedżera firmy używasz nazwy użytkownika i hasła do konta na Facebooku.

Przejdź do strony business.facebook.com/overview.
Kliknij opcję Utwórz konto.
Wpisz nazwę firmy, swoje imię i nazwisko oraz firmowy adres e-mail. Kliknij Dalej.
Wprowadź dane firmy i kliknij Wyślij.

Po utworzeniu Menedżera firmy przejdź do zakładki Strony — dodaj swój fanpage (UWAGA: musisz mieć status administratora na fanpage’u! Inaczej możesz jedynie poprosić o dostęp). Następnie utwórz konto reklamowe i piksel — niebawem na HonAds pojawi się także poradnik do tej części! Masz problem z samodzielny poruszaniem się po menedżerze firmy? Chcesz oddać swoje kampanie w ręce ekspertów? Zajrzyj TUTAJ i odezwij się do nas!

Nasze sociale

Jeżeli zainteresował Cię ten wpis, to zapraszamy do sprawdzenia naszych innych treści:

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Napisz do nas, chętnie pomożemy.

×

Spis treści