www.honads.pl
HonAds_LOGO
+48 799 354 789
bok@honads.pl

Gdzie znaleźć certyfikaty rezydencji podatkowej Meta & Google [Aktualizacja: 28.08.2023]

Certyfikaty rezydencji podatkowej — element niezbędny do tego, aby móc reklamować swoją markę w mediach społecznościowych czy w Google. Dowiedz się, czym są certyfikaty rezydencji podatkowej i co zrobić, aby je uzyskać w 2022 roku. 

Certyfikat rezydencji podatkowej — co to jest? 

Certyfikat rezydencji podatkowej to nic innego jak dokument, a dokładniej — zaświadczenie. W treści tego dokumentu znajduje się przede wszystkim informacja, że Ty, jako osoba fizyczna, posiadasz stałe miejsce zamieszkania na terenie Polski lub Twoja firma posiada siedzibę na terenie naszego kraju. Certyfikat rezydencji podatkowej służy do zweryfikowania, w jakim kraju powinien być odprowadzony podatek od usług reklamowych, które nabywasz u zagranicznych firm, takich jak np. Facebook czy Google. Ponadto certyfikat ten chroni Cię przed podwójnym opodatkowaniem. 

Jakie informacje znajdują się w Certyfikacie rezydencji podatkowej? 

Poza Twoim miejsce zamieszkania lub adresem siedziby firmy, certyfikat rezydencji podatkowej zawiera: Twoje imię i nazwisko, datę wydania certyfikatu, dane organu wydającego oraz okres obowiązywania dokumentu (nie zawsze). Jeśli te dane nie znajdą się w Twoim certyfikacie rezydencji podatkowej, niestety będzie on nieważny.  

Certyfikat rezydencji podatkowej 2022 Facebook i Instagram 

Jeśli chcesz rozpocząć prowadzenie kampanii reklamowych na Facebooku lub Instagramie, musisz posiadać odpowiedni certyfikat rezydencji podatkowej 2022. Pamiętaj, że dzięki zmianom z poprzednich lat wystarczy Ci elektroniczna wersja certyfikatu.  

Uwaga: Facebook i Instagram mają tego samego właściciela, więc nie musisz pobierać dwóch certyfikatów. 

Tutaj pobierzesz certyfikat rezydencji podatkowej Facebooka na rok 2022.

Certyfikat rezydencji podatkowej 2022 LinkedIn 

LinkedIn daje wiele możliwości — zarówno firmom, pracownikom, jak i osobom poszukującym pracy. Jeśli chcesz rozpocząć prowadzenie kampanii reklamowej na tym serwisie, musisz posiadać płatne konto biznesowe. Posiadając takie konto, musisz rozliczać podatek dochodowy. Do tego celu niezbędny będzie certyfikat rezydencji podatkowej.  

Tutaj znajdziesz certyfikat rezydencji podatkowej LinkedIn.

Certyfikat rezydencji podatkowej 2022 Twitter 

Twitter również umożliwia prowadzenie efektywnych kampanii reklamowych. Jeśli zdecydujesz się na ten krok, koniecznie pobierz certyfikat rezydencji podatkowej. 

Tutaj pobierzesz certyfikat rezydencji podatkowej Twittera na rok 2022.

Certyfikat rezydencji podatkowej 2022 Google  

Google jest chyba najczęściej wykorzystywany do tworzenia reklam i kampanii. Nie bez znaczenia jest fakt, że narzędzia od Google, takie jak Google Ads czy Google Analytics są wręcz niezbędne do rozwijania zarówno mniejszych, jak i większych przedsiębiorstw. Jeśli chcesz rozpocząć płatne działania reklamowe w Google, koniecznie pobierz certyfikat rezydencji podatkowej.  

Tutaj znajdziesz certyfikaty rezydencji podatkowej Google.

Pobierz tutaj certyfikat na rok 2022.

 

Nasze sociale

Jeżeli zainteresował Cię ten wpis, to zapraszamy do sprawdzenia naszych innych treści:

Co możemy dla Ciebie zrobić?

Napisz do nas, chętnie pomożemy.

×

Spis treści